S deťmi sa všetko mení

Categories :Nezařazené

Existujú veci, na ktoré som jednoducho háklivá. Vždy som na to háklivá bola a je pravdepodobné, že na to aj vždy háklivá budem, pretože som už raz taká. Jednoducho som sa vždy kvôli všetkému, čo sa dialo v mojom živote, nenormálne stresovala. Viete a stres je proste zabijak. Všetkého. Bola som však zmierená s tým, že taká som a že iná proste nebudem takže som to potom už nejako neriešila. Ale to ešte neznamenalo, že som chcela, aby som mala zo všetkého len zbytočne nervy. Aj tak to bolo fajn. Keď som mala deti, všetko bolo zrazu oveľa horšie, ako som si predstavovala. Niežeby bolo hrozné mať deti, bola som z nich však vystresovaná. Rozumiete mi. Mala som proste nervy v kýbli.

schodiště

Keď raz máte zo všetkého strach

Proste som sa o ne hrozne, ale naozaj nenormálne bála, to si neviete ani len predstaviť. Bol to taký strach, že to bolo hrozné si aj predstaviť, pretože aj keď máte pocit, že je všetko fajn, nakoniec sa to môže otočiť proti vám. A to je niečo, čomu by ste sa asi radi vyhli, no nie? Hlavne vtedy, keď chcete, aby bolo všetko v poriadku. Moje deti boli pre mňa všetkým, preto som si zakladala na veciach, ktoré symbolizujú bezpečnosť, ako napríklad nerezové zábradlie na schody.

schody

Štýlové a bezpečné zároveň

Jasné, ja viem, že som to so všetkým, čo sa týkalo bezpečnosti, trochu preháňala, no bolo mi to v podstate jedno. Noačo. Bola som raz taká a zakladala som si na tom, preto som bola rozhodnutá, že urobím maximum preto, aby mi to všetko vychádzalo. A aj keď som sa možno nevedela celkom sústrediť na niektoré veci, ktoré boli tiež dôležité, bola to len moja a moja vec. A ja som vedela, že to proste musím urobiť a musím sa zamerať hlavne na to, v akom stave je bezpečnosť môjho domu. To bola moja priorita a nikdy sa to nezmení, takže o tom viac nemusíme diskutovať, no nie? Nechcem byť agresorka, ale zase ani nechcem, aby ma niekto odsudzoval.