Boxspring alebo posteľ na mieru?

Categories :Nezařazené

Kto chce spať pohodlne a naozaj suprovo, musí zainvestovať do správneho a kvalitného matraca alebo do postele. Verte mi, inak to proste nejde. Keď sme sa s mojou manželkou rozhodovali, aký matrac a posteľ by mohli byť vhodné pre nás, do posledného výberového kola sa dostali dva typy postelí:

  1. Boxspring
  2. Postele na mieru

Veľká manželská posteľ s hrubým matracom

Prvý spomínaný typ posteleje celkom novinka, teda aspoň u nás, no už na pohľad je vidieť, že ide o veľmi pohodlnú záležitosť. Tiet postele sú nadštandardne vysoké a v podstate k nim nepotrebujete https://mocvedomi.cz/5-typu-pratel-ktere-ve-svem-zivote-nepotrebujete/ kupovať žiaden matrac, pretože ho majú už zabudovaný v sebe. Na robustnom tele postele, sú väčšinou dva spojené matrace a na skutočne kvalitných, a aj drahších kúskoch, ešte jeden topper, teda takzvaný doplnkový alebo vrchný matrac. Hovorím, proste pohodlie, ako sa patrí. Niektoré postele majú dokonca aj úložný priestor, takže sa dajú označiť za veľmi praktické.

Manželská posteľ v spálni s veľkými oknami

Druhý spomínaný typ postele je pohodlný hlavne z dvoch dôvodov.

  1. Na posteľ na mieru, budete potrebovať zásadne aj matrace na mieru. Viem, že pre mnohých ľudí je takáto vec skôr komplikáciou, no v skutočnosti má viac výhod ako nevýhod. Môžete si vyskladať matrac presne podľa vašich potrieb a hlavne v kombinácii s posteľou, ktorá je väčšia ako klasická, získate na spánok omnoho viac priestoru. Neviem ako vy, ale ja milujem veľa priestoru pri spánku.

Posteľ s vankúšmi a dreveným bielym čelom

Ako sa rozhodnúť?
My sme sa na koniec rozhodli pre možnosť číslo dva, teda pre posteľ a matrac na mieru. Úprimne, poškuľovali sme skôr po Boxspring posteli, no cena bola v konečnom dôsledku rozhodujúca. Posteľ, ktorú sme si nakoniec kúpili, nás aj spolu s matracom, stála nejakú tisícku, teda asi dvakrát menej. Asi vám budem zbytočne opisovať to, ako dobre sa na posteli, ktorú si necháte vyrobiť presne na svoju mieru, spí. Spí sa na nej nebesky, doslova nebesky.