Predaj existujúcej firmy

Categories :

Predaj firmy je zaujímavý pre viacerých ľudí či potencionálnych kupcov, a to z rôznych dôvodov. Jedným z nich môže byť aj časový benefit, ktorý láka k takémuto nadobudnutiu, čiže kúpi už existujúcej firmy. Čas pri založení povedzme, že štandardnej firmy či spoločnosti “spotrebujete” naozaj vo veľkom. Vybavovanie všetkého dôležitého vám zaberie prevažne veľa vášho času. Ušetrení čas sa vám rozhodne zíde v nasledujúcom podnikaní, ktoré vás čaká. Každý z vás ho bude vedieť a taktiež mať rozumne využiť. Len pre zaujímavosť trvanie založenia bežnej spoločnosti býva približne do jedného mesiaca.

predaj firmy

Samozrejme to závisí aj do vás či sa do toto pustite výlučne sami alebo využijete službu niektorých zo subjektov, ktorí sa tomuto bližšie špecifikujú a venujú. V takom to prípade to môže trvať podstatne menej ako jeden už spomínaný mesiac. Tak či onak kúpa už existujúcej firmy vám zaberie len niekoľko dni. Tieto dni vám záberu len zopár formalít, ktoré je nutne absolvovať pred každou kúpou. Jedna sa napríklad o prepis do obchodného registra, kde je potrebné zmeniť názov, pripadne sídlo a tiež iné dôležité “záležitosti” spojené s vašou novou spoločnosťou, kontrola podstatnej záležitosti či samotný podpis zmluvy.

predaj firmy

Okrem času je veľkú výhodu aj splatené základné imanie celej spoločnosti. To je vo výške 5000€. Okrem splateného imania majú takéto firmy vybavené aj záležitosti ako vybavené a zriadené všetky dôležité dokumenty pre to, aby firma bola plne funkčná. Taktiež majú zriadené aj živnostenské oprávnenie, ktoré sa vám pri fungovaní firmy určite bude hodiť. Okrem toho majú aj platnú registráciu v sociálnej či zdravotnej poisťovni. Takže o tieto záležitosti sa už u nemusíte vôbec starať. Ušetrite si nielen kopec času, ale aj pripadne starosti. Existuje aj kúpa novozaloženej firmy narozdiel už od existujúcej firmy táto spoločnosť, ktorá je novovzniknuté nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti s vedením podniku. Nevykonávala sa v nej žiadna činnosť. Takéto firmy môžete nájsť pod špecifickým anglickým názvom ready- made.