Odpoveďou sú zábradlia nerezové

Categories :Nezařazené

Ako zvýšiť bezpečnosť detí? Je štatisticky dokázané, že 80% úrazov detí sa stane práve v domácom prostredí. Ako znížiť riziko úrazu dieťaťa? Deti sú naša radosť. Byť rodičom je náročná práca a menšie detičky pri objavovaní sveta skončia často s modrinou či škrabancom. Počas hrania či šantenia sa riziko úrazu zvyšuje a je práve na rodičoch aby toto riziko zminimalizovali. Na tom nie je nič ťažké. Problém je v tom, že napriek ochráneniu dieťaťa mu musíme dať aj priestor na skúmanie a rozvíjanie svojich schopností a osobnosti.

deti sú zvedavé a neposedné

Ako ale nájsť vyváženú hranicu medzi týmito dvom premennými? Každý rodič je iný, každé dieťa je iné. Preto neexistuje univerzálny vzorec alebo poučka o tom ako tento stav docieliť. Odpoveďou je teda všeobecné odporúčanie o vytvorení prostredia príjemného pre dieťa ale zároveň aj bezpečného. Na túto úlohu výrobcovia zapojili fantáziu a vymysleli viacero drobných doplnkov do domácností, ktoré rodičom pri ich neľahkej úlohe pomáhajú. Sú to napríklad poistky na skrinky, vďaka ktorým sú prsty malých objaviteľov chránené. Hlavičky ochránia silikónové násadky na rohy stolov. Zarážky do dverí v detskom prevedení a mnohé ďalšie. Samostatnú kapitolu ale tvorí bezpečnosť na schodoch.

bezpečná domácnosť je prvoradá

Tam hrozí najväčšie riziko úrazu, pretože pád už z dvoch schodov dokáže spôsobiť podvrtnutie, vybité zúbky, narazené zápästie ale aj otras mozgu. Aby dieťa samé nevchádzalo na schodisko, používame zábradlie, ktoré sa osádza na vstupe na schodisko. Zväčša sa jedná o plastový, mrežovaný panel s poistkou, ktorú dospelý dokáže ľahko otvoriť. Ak je už dieťa väčšie a po schodoch chodí samé, musíme mať osadené kvalitné zábradlie. Najvyššiu kvalitu materiálu, pevnosti a hygienického štandardu spĺňajú zábradlia nerezové. Aj keď ich vstupná cena môže byť vyššia, sú najlepším riešením pre rodičov detí, aj vďaka ľahkému čisteniu.