Poriadok doma aj v garáži

Categories :Nezařazené

Konzumný trh je hitom už niekoľko desaťročí. Na trhu sa objavujú stále nové a nové tovary, ktoré proste k životu a pohodliu potrebujeme. V rôznych veľkostiach, s rôznym využitím. Všimli ste si niekedy, koľko vecí máte v kuchynskej linke či špajzy? Výnimkou nie je ani detská izba, garáž či dielňa.

deti majú veľké množstvá hračiek

Večný neporiadok v detskej izbe

Práve tá kopa hračiek a drobností, ktoré pre skrátenie času alebo učenie kupujeme svojim deťom, je zdrojom neporiadku. Spomeňme si iba fenomén kociek lega. Stovky väčších a malých kociek rozhádzané po hraní cez celú dlážku. Upratať ich môžete napríklad do kartónovej krabice. Ak je lega viac, môže sa stať, že sa krabica otvorí alebo proste iba rozpadne a kocky sa znova rozutekajú po celej izbe. Na trhu ale máme dostatočné množstvo plastových boxov na ukladanie tak veľkých ako aj malých vecí. V rôznych prevedeniach, veľkostiach a farbách. Práve plastový box je ideálnym miestom, kde môžete odložiť hračky svojich detí. Či už sú to kocky, plyšové hračky, autíčka alebo rôzne typy stavebníc.

prepravky a boxy bezpečne uložia náradie

Garáž ako labyrint v ktorom nemôžete nič nájsť

Garáž je často tým miestom, kde končia veci, ktoré aktuálne nepoužívame. Bohužiaľ je to tak u 90% domácností. Z garáže sa teda razom stáva miesto neporiadku a chaosu. Nakoniec je plná ale vy v nej aj tak nedokážete nič nájsť. Riešením môže byť osadenie regálu, v ktorom si všetko nájde svoje miesto. Väčšie spotrebiče, náradie, elektronika až po malé matky či klince. Drobnejšie materiály odporúčame skladovať v boxoch. Na ne je možné aplikovať štítky či jednoduchý popis, vďaka ktorému sa dokážete okamžite orientovať v priestore. Prehľadnosť nám pomáha nielen k poriadku v našich veciach ale aj v rýchlejšom pracovaní. Okrem toho vďaka lepšiemu rozloženiu predchádzame zničeniu alebo poškodeniu napríklad elektroniky. Šetríme teda nielen miesto ale aj náš čas a peniaze.