Filozofia Indie

Categories :Nezařazené

Asi každý z nás už počul niečo o Ajurvéde, ale málokto z nás vie čo to presne je. V obchodoch a čajovniach sa stretávame s ajurvédskymi čajmi alebo namiešanými koreniami. Ale čo je to vlastne Ajurvéda a na čo je dobrá? Ajurvéda by sa dala charakterizovať ako liečebný systém, či filozofia celostnej liečby. Tento názov, ale aj samotný liečebný systém pochádza z Indie. Voľne by sa názov dal preložiť ako “náuka o živote”. V Indii je známa už stáročia, k nám sa dostala nedávno, no teší sa stále väčšej a väčšej popularite aj u nás na Slovensku.

ajurvéda

Mnohí Slováci už zistili, že nie je možné liečiť len symptómy, alebo len dôsledok choroby, ale treba sa na chorobu pozrieť ako takú, celkovú príčinu jej vzniku a odtiaľ začať liečbu. Ajurvéda sa pozerá na človeka ako na celok a nie na jeho jednotlivé časti, vidí ho so všetkým čo má, a čo možno z vonku na prvý pohľad nie je vidno. To sú hormóny, lymfa, krv, enzymy a iné dôležité tekutiny, orgány a substancie, na ktoré západná medicína často zabúda pri svojej liečbe. Ajurvéda okrem človeka berie do úvahy aj prostredie, v ktorom človek žije ako aj jedlo či tekutiny, ktoré človek konzumuje.

ajurvéda

Filozofiou Ajurvédy je harmónia človeka a harmónia človeka so svojim okolím, aby bola vnútorná energia vyrovnaná a v harmónii. Iba tak človek dokáže zvládnuť stres a rýchle životné tempo. Sami dobre vieme, že množstvo ochorení je spôsobené alebo spustené najmä stresom a nesprávnou životosprávou. Preto je dôležité sa zastaviť a trochu meditovať, alebo relaxovať. Konzumovať zdravé potraviny a tekutiny a pozitívne myslieť. V starovekej Indii to už vedeli dávno. Odhaľte tajomstvá Ajurvédy aj vy. Stačí ak zavítate na našu stránku www.meditaciaajoga.sk a dozviete sa viac o pôsobení Ajurvédy na človeka ako aj jej hlbší význam a filozofiu, ktorú vám ponúka. Vyliečte vaše telo raz a navždy!