Moderné klimatizácie neohrozujú naše zdravie.

Categories :Nezařazené

V súčasnosti neustále pribúda počet horúcich letných dní, keď teplota vzduchu presahuje vysoko aj 30°C , čo nám v týchto dňoch výrazne zhoršuje kvalitu nášho života. Ešte horšie vysoké teploty prežívajú starší ľudia a ľudia trpiaci na srdcovo-cievne ochorenia. Preto mnohí uvažujú nad zriadením klimatizačnej jednotky vo svojich bytoch alebo rodinných domoch.

No stále prevláda v časti našej spoločnosti názor, že klimatizácia spotrebuje obrovské množstvo elektrickej energie a navyše je aj zdraviu škodlivá. Tieto tvrdenia sa však nezakladajú na pravde. Spotreba elektrickej energie závisí v prvom rade od energetickej triedy vašej klimatizácie, takže ak si zaobstaráte dnešné moderné klimatizácie s veľmi nízkou spotrebou elektriny, váš rozpočet pri platení zálohových platieb za elektrinu to určite nepocíti.

rodinný dom

Často ľudia pripisujú klimatizáciám aj dráždenie očí alebo zápaly dýchacích ciest. No správnym používaním klimatizačnej jednotky sa týmto problémom môžete veľmi jednoducho vyhnúť. Je dôležité, aby rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nepresahoval 5°C, čo mnoho ľudí nedodržiava. Preto ak niektorí majú doma nastavenú teplotu vytváranú klimatizáciou na 20°C a vonkajšia teplota je 35°C, tak tento rozdiel pôsobí na zdravotný stav človeka veľmi nepriaznivo.

klimatizácia

Okrem nízkej teploty vzduchu sa mnohí obávajú aj nepríjemného prievanu produkovaného klimatizačnou jednotkou. Ak vám takéto prúdenie vzduchu spôsobuje problémy, môžete dnes siahnuť po klimatizáciách, ktoré pracujú bez pocitu nepríjemného chladného prievanu. Okrem toho mnohé klimatizačné zariadenia dokážu aj prečisťovať vzduch alebo disponujú aj funkciou odvlhčovania, čo výrazne vplýva na vytváranie zdraviu prospešného prostredia. Ak sa potrebujte poradiť z odborníkmi na klimatizácie, ktorí vám dokážu vybranú klimatizáciu aj namontovať, obráťte sa na klimatizácie Bratislava, kde medzi seriózne firmy patrí spoločnosť Masterklima s.r.o. ponúkajúca klimatizácie viacerých svetových výrobcov.