menej odpadu viac radosti

Categories :Nezařazené

Určite ste už počuli o tom, ako naša planéta trpí veľkým množstvom odpadu. Veľa ľudí sa nad tým ani len nepozastaví, čo je dosť nezodpovedné, pretože takýmto štýlom nebudeme mať pomaly kde žiť. Odpad zaberá neskutočne veľký priestor, ktorý by mohol byť využitý praktickejšie. Nehovoríme o odpade normálnom, ktorý tu vždy bude ale o tak odpade, ktorý je zbytočný a je ho bohužiaľ už priveľa. Patrí tam hlavne plast, kartónové obaly a iné obaly použité na balenie produktov z internetových obchodov. Na dopravu a balenie tovaru z internetových obchodov sa používa zbytočne veľa materiálu, ktorý nie je recyklovateľný, čiže je jedno rázový.

technológia

Počet maloobchodných vlastníkov, ktorí používajú menej jedno rázového odpadu je čo raz menší a naopak internetových obchodov len a len pribúda. Riešením nie je zrušenie internetových obchodov, ale redukovanie odpadu tým, že odpad budeme využívať rozumnejšie. Naša spoločnosť Schoeller Allibert používa recyklovateľné materiály, či už na výrobu našich produktov alebo na balenie a doručenie tovaru k vám domov. Počuli ste už o skratke RTP? Čo znamená? Znamená to plastové vratné prepravné obaly. Používame tieto obaly na dopravu a balenie našich produktov. Zaručujú maximálnu ochranu, bezpečnosť, istotu a hygienu.

recyklácia

Sú tým správnym riešením ako sa zbaviť zbytočného odpadu a tak zachrániť našu milovanú Zem. Odvtedy, čo používame tieto RTP obaly sa emisie znížili až o osemdesiatosem percent! Taktiež naša firma Schoeller Allibert spolupracuje so spoločnosťou International Data Corporation, v skratke IDC, ktorá nám pomohla vymyslieť taký systém, ktorý bude sledovať naše RTP obaly. Je to šikovný spôsob ako znížiť pravdepodobnosť strát a zbytočného plytvania našich RTP obalov. SmartLink je platforma, ktorá sleduje naše produkty prostredníctvom cloudu, ktorý je spojený s bezdrôtovou technikou zabudovanou v našom tovare. Nebojte sa nebudeme sledovať vás, ale vaše palety, kontajnery a prepravky. Pretože ak by sme ich nesledovali, tak by sa stratili, a to nechceme. Pomocou tejto technológie sa vrátia pekne k nám, kde patria. Pomôžte aj vy znížiť množstvo odpadu v elektronickom obchode!