Priesvitné sklo je spôsob ako vniesť svetlo do tmavých miestností

Categories :Nezařazené

Umelé osvetlenie je možné zabezpečiť takmer všade, v každom priestore, kde je prístup k elektrickej energii sa dá nainštalovať osvetlenie v miere, ktorá nám vyhovuje a ktorú si účel daného priestoru aj vyžaduje. Ak to však nie je nutné z hľadiska dostupnosti prirodzeného svetla, je tu možnosť využiť vlastnosti číreho skla a osadiť napríklad dvere, sklenené a posuvné, ktoré miestnosť uzatvoria.

Číre sklo je bežné takmer všade

Súčasne s vytvorením uzatvoreného priestoru dvere nám umožňujú do miestnosti vstupovať a vychádzať z nej, sklo, z ktorého sú krídla vyrobené, má hrúbku najčastejšie 8, 10 alebo 12mm a je bezpečnostné. Otváranie dverí posunom do strán šetrí priestor hlavne pred vstupom do miestnosti, zároveň ide o originálny a moderný prvok, ktorý ozvláštni každý, aj ten starší interiér. Krídla dverí môžu byť tvorené z hliníkového rámu, no nenápadné a čisté línie vzniknú využitím bezrámového štýlu dverí.

Existujúce dvere s klasickými otváravými krídlami je veľmi jednoduché nahradiť posuvnými zo skla, využiť sa dá existujúca zárubňa alebo je možnosť vymeniť aj tú. Každý majiteľ pri inštalovaní nových prvkov v interiéri ich chce prerobiť na svoj obraz, podľa vlastných nápadov a štýlu, tak napríklad sklenené posuvné dvere sklo na krídla dverí má možnosť polepiť grafickou fóliou do abstraktných vzorov, ďalšou možnosťou je tlač vzorov priamo na sklo alebo použiť farebný odtieň skla, pieskované či matné, široká škála možností dáva priestor na rozvíjanie fantázie.

Variácie na dverné krídla

Súčasťou dverí sú madlá a kovanie, ktoré takisto podliehajú módnym trendom a investor si z nich môže vyberať. Mechanizmus posuvu krídel sa takisto posunul, od prvotných jednoduchých návrhov sme sa dostali až ku zložitejším a prepracovaným systémom posúvania dverných krídel. Investícia do sklenených posuvných dverí sa oplatí, sú totiž veľmi atraktívnym prvkom, ktorý má tendenciu zaujať už na prvý pohľad, samozrejme, o ich funkčnosti a praktickej stránke nie je možné pochybovať. Stačí sa iba rozhodnúť pre niektorý z grafických štýlov a môžete sa kochať vynoveným interiérom.